Ehitus

craneHoonete aadress : Uusmäe  2, 4, 6, 8. Saku vald, Saku alevik
Arhitektid : Ott Kadarik ja Mihkel Tüür.
Arendaja:  Saku Korterid OÜ
Korruselisus : Uusmäe 2, 4 ja 6 (4korrust) ja Uusmäe 8 (3 korrust)
Korterite arv kokku 95: Uusmäe  2 (34 korterit); Uusmäe  4 (16 korterit); Uusmäe  6 (21 korterit); Uusmäe  8 (23 korterit)
Parkimiskohtade arv kokku 150: Uusmäe 2 (52 autokohta); Uusmäe  4 (25 autokohta); Uusmäe  6 (39 autokohta); Uusmäe  8 (34 autokohta)
Valmimisaeg: Uusmäe 4 – 2015 suvi; Uusmäe 2 – 2016 suvi; Uusmäe 6 – 2017 suvi; Uusmäe 8 – 2018.

Arhitektuurne lahendus

Uusmäe Elamukvartalisse kerkivad kokku 4 kortermaja. Millest 3 on neljakordsed ja 1 kolmekordne. Parkimiskohad asuvad  hoonete kõrval krundil.
Elamutes on kahe kuni neljatoalised korterid. Esimesel korrusel asuvad lisaks korteritele ka panipaigad,soojasõlm,tugev-ja nõrkvoolu ruum ja koristajaruum. Korterites on avatud planeeringuga, köögitsooniga elutoad. Kőikides korterites on valmisolek signalisatsiooniga liitumiseks.
Fassaadi viimistlusmaterjaliks on täisklinkrist fassaadiplaadid ja soklid on kaetud vastupidava musta värvi krohviga.Viimased korrused on kaetud töödeldud puiduga, mis loob hoone arhitektuurile  täiusliku harmoonia kivi ja puidu seguna.

Energiatõhusus

a-energiaklass

Uusmäe 6 ja Uusmäe 8 hoonel on energiaarvutusel põhinev A-energiamärgis, mis tähendab, et 1m² kütmiseks kulub aastas 99kWh. Üleminek B-energiaklassilt A-energiaklassile saavutatakse katusele paigaldatavate päikesepatareide abil päikesenergia tootmise ja kasutamisega.

Uusmäe 2 ja Uusmäe 4 hoonel on energiaarvutusel põhinev B-energiamärgismis, tähendab, et 1m² kütmiseks kulub aastas 119kWh.

Konstruktsioonid

Vundament: Hoone rajatakse lintvundamendil ilma keldrita.
Välisseinad: Hoone kandekonstruktsiooniks on täisbetoneeritud betoonplokkidest kiviseinad, mis on kaetud  200mm  soojustusega. Fassaad on esimese kolme korruse ulatuses kaetud klinkerplaadiga ning 4 korruse osas puitvoodriga. Välisseinte soojajuhtivusena on tagatud vähemalt U=0,15 W/(m2×K)
Siseseinad: Kandvad ning korterite vahelised seinad on täisbetoneeritud betoonplokkidest kiviseinad, liftišaht on eraldi vooderdatud korteri poolsest küljest villavoodriga ning kipskarkassseinaga.  Korterite mittekandvad siseseinad on kipsplaatidest kergseinad, mis täidetakse isolatsioonivillaga ning vajalikus mahus tugevdatakse puitkiudplaadiga.
Vahelaed: Raudbetoonist õõnespaneelid. Paneelidele rajatakse villast müraisolatsiooni kihil betoonpõrand.
Sisetrepid: Raudbetoonelementidest monteeritavad trepimarsid ja podestid, mis on viimistletud plaatidega.
Rõdud: Rõdu põrand kaetud rullmaterjaliga. Rõdude “katus” ja seinad kaetud puiduga.Viimase korruse rõdu betoonist ja kalletega.
Katus: Kahekihiline SBS bituumenrullmaterjalist katusekate. Kallete andmiseks ja soojaisolatsiooniks kasutatakse vahtpolüstürooli, keramsiiti ja mineraalvillaplaate.Katuse soojajuhtivusena  on tagatud  vähemalt U=0,10 W/(m2×K)
Aknad: Aknad ja rõduuksed on kolmekordse klaaspaketiga  energiatõhusad aknad, mille soojajuhtivusena  on tagatud  vähemalt U=0,8 W/(m2×K)
Uksed: Korteri välisuks on kõrgendatud helipidavusega sile spoonitud puituks ja siseuksed on siledad spoonuksed. Elamu peasissepääsuks on turvaklaasiga metallprofiilidest ja fonolukuga varustatud lukustatav uks.
Viimistlus: Seinad ja laed on värvitud, põrand kaetud laudparketiga, esikus keraamilise plaadiga. Esikus, vannitubades ja tualettruumides on ripplaed. Sanitaarruumides on põrand ja seinad plaaditud keraamilise plaadiga. Arendaja on välja töötanud erinevad siseviimistluse paketid ning tulevasel koduostjal on võimalik valida endale nende hulgast meelepärane siseviimistluse lahendus . Vannitubades on aluseta duššinurk, duššisegisti, valamu, valamusegisti, otsikud pesumasina ühendamiseks ja WC-pott. Sanitaarkeraamika valge.
Küte: Soojusvarustuse allikaks on kaugküte Saku Maja AS-st.
Ventilatsioon: Korteritesse on planeeritud sundventilatsioon, mis on lahendatud kõrge soojustagastusteguriga ja väikese elektrikuluga ventilatsiooniseadme abil. Eraldi on igal korteril ettenähtud köögikubude väljatõmme.
Veevarustus ja kanalisatsioon: Korterelamus vajalik soe vesi valmistatakse soojasõlmes. Korterelamu külma- ja soojaveearvestid paigaldatakse korterite ripplagede taha, korterites reeglina kas esikusse või sanitaarruumidesse. 
Elekter: Korterite arvestid paigaldatakse esimesel korrusel paiknevasse kilbiruumi. Voolumõõtjad on kauglugemisega, näidud laekuvad automaatselt kauglugemisseadmesse. Korterisse paigaldatakse kõik pistikupesad, lülitid ja põrandakütteregulaatorid. Valgustid paigaldatakse sanitaarruumidesse.
Hoones on Reisilift Schindler 3300  kandevõimega 535 kg/ 7 inimest ning kiirusega   1,0 m/s .Lifti sisemõõdud 1050x1250mm, ukse laius 800mm.
Nõrkvool: Korterites on fonolukusüsteem. Maja välisustele paigaldatakse paneel kutsenuppudega ja korteritesse uksetelefonid hoone välisukse avamisnupuga. Igas toas on loodud võimalused sideseadmete ühendamiseks.